• PTH
  • POZNAŃSKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
Live
  1. 5 Międzynarodowy Turniej U11 w Halle
  2. Kozice – przygotowania do sezonu
  3. Koziołki
  4. Kozice
  5. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze PTH

O NAS

Witamy serdecznie na stronie Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego

Po wielu latach nieobecności hokej na lodzie ponownie zagościł w Poznaniu. Grupa osób, w większości byłych graczy istniejących kiedyś w naszym mieście drużyn hokejowych, widząc rosnące zainteresowanie tym sportem postanowiła podjąć działania zmierzające do jego popularyzacji. Nieprzerwanie od chwili powstania Poznańskie Towarzystwo Hokejowe realizuje wspierany przez Prezydenta Miast Poznania program „A ja wybieram łyżwy” (Realizacja działań integrujących psychoprofilaktykę z aktywnością sportową w zakresie realizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym.) W każdej kolejnej edycji programu udział bierze około 1200 dzieci. Ponadto prowadzone są zajęcia szkółki hokejowej, które odbywają się w ramach programów „A ja wybieram hokej” oraz „Młodzieżowe Centrum hokeja na lodzie” realizowanych przez Poznańskie Towarzystwo Hokejowe i dofinansowanych z budżetu Miasta Poznania.

Zajęcia prowadzone są przez szeroką, wykwalifikowaną kadrę, w tym sześciu instruktorów sportu (hokej na lodzie). PTH jako jedyny klub w regionie dysponuje tak liczną i wykwalifikowaną kadrą trenerską, która nieustannie się dokształca nie tylko na polskich kursach, ale również na międzynarodowych seminariach organizowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF).

Ponadto dzieci zrzeszone w klubie rozpoczęły w sezonie 2010/2011 udział w rozgrywkach Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W sezonie 2014/2015 klub weźmie udział w rozgrywkach młodzieżowych w pięciu kategoriach wiekowych: mikrus młodszy, mikrus starszy, żak młodszy, żak starszy oraz młodzik. Od zeszłego sezonu dzięki staraniom działaczy Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego w Szkole Podstawowej nr 42 w Poznaniu powstała klasa sportowa o profilu hokejowym.

Szkolenie młodzieży oraz nauka jazdy na łyżwach nie są jednak jedynymi obszarami działalności naszego stowarzyszenia. Od początku istnienia Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego w ramach stowarzyszenia funkcjonuje ponadto drużyna seniorów. Obecnie bierzemy udział w rozgrywkach II Ligi Hokeja na Lodzie (2LHNL) organizowanej przez Polski Związek Hokeja na Lodzie. Mamy ambicje, aby w perspektywie kilku lat, w oparciu o własnych wychowanków oraz najlepszych zawodników obecnie występujących w drużynie seniorów, stworzyć w Poznaniu profesjonalną drużynę hokejową mogącą z powodzeniem startować w rozgrywkach I ligi, a w przyszłości nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – Polskiej Lidze Hokejowej. Ponadto od obecnego sezonu w ramach klubu powstaje drużyna kobieca.

Klub 100: http://www.pth-hokej.pl/klub-100/