Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Mailingo/domains/pth-hokej.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Mailingo/domains/pth-hokej.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Mailingo/domains/pth-hokej.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708 O klubie - Poznańskie Towarzystwo Hokejowe
  • PTH
  • POZNAŃSKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
Live
  1. Walne Zebranie Sprawozdawcze Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego
  2. Podsumowanie sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Hokeja Kobiet.
  3. Komplet punktów w Toruniu.
  4. Żak młodszy zwycięża w Warszawie
  5. Komplet punktów w Nowym Targu dla Kozic.

O NAS

Witamy serdecznie na stronie Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego

Po wielu latach nieobecności hokej na lodzie ponownie zagościł w Poznaniu. Grupa osób, w większości byłych graczy istniejących kiedyś w naszym mieście drużyn hokejowych, widząc rosnące zainteresowanie tym sportem postanowiła podjąć działania zmierzające do jego popularyzacji.

Nieprzerwanie od chwili powstania Poznańskie Towarzystwo Hokejowe realizuje wspierany przez Prezydenta Miasta Poznania program „A ja wybieram łyżwy” (Realizacja działań integrujących psychoprofilaktykę z aktywnością sportową w zakresie realizacji pozalekcyjnych zajęć sportowych z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym.) W każdej kolejnej edycji programu udział bierze około 1200 dzieci. Ponadto prowadzone są zajęcia szkółki hokejowej, które odbywają się w ramach programów „A ja wybieram hokej” oraz „Młodzieżowe Centrum hokeja na lodzie” realizowanych przez Poznańskie Towarzystwo Hokejowe i dofinansowanych z budżetu Miasta Poznania.

PTH jako jedyny klub w regionie dysponuje tak liczną i wykwalifikowaną kadrą trenerską, która nieustannie się dokształca nie tylko na polskich kursach, ale również na międzynarodowych seminariach organizowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF).

Ponadto dzieci zrzeszone w klubie, rozpoczęły od sezonu 2010/2011 brać udział w rozgrywkach Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w poszczególnych grupach wiekowych.

Od początku istnienia Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego w ramach stowarzyszenia funkcjonuje ponadto drużyna seniorów.

Obecnie drużyna seniorek oraz seniorów biorą udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet oraz I Ligi Hokeja na Lodzie, organizowanych przez Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Udział w rozgrywkach drużyn seniorskich możliwy jest dzięki wsparciu jakie uzyskujemy w ramach miejskich programów „Udział drużyny PTH „Koziołki” Poznań w rozgrywkach I Ligi hokeja na lodzie” oraz „Udział drużyny PTH „Kozice” Poznań w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w sezonie 2018/2019”.